Cont bancar

Doneaza prin transfer bancar:

Banca: BCR

Cont IBAN RON: RO92RNCB0088171520140001

BIC / SWIFT: RNCBROBU

Titular: PAROHIA SFANTUL MARE MUCENIC GHEORGHE SI SFANTA MUCENITA FOTINI

Card bancar

Donatie

Alege o valoare predefinita, sau introdu una de mana. Plata se face in RON

Te rugam sa introduce o valoarea corecta.
Multumim pentru donatia ta.
Plata nu a fost procesata

Beneficiar: Parohia Sfantul Mare Mucenic Gheorghe si Sfanta Mucenita Fotini

Paypal

Aceasta optiune este in lucru

Investește în Împărăția lui Dumnezeu!

Fiecare să dea după cum a hotărât în inima lui: nu cu părere de rău sau de silă, căci „pe cine dă cu bucurie, îl iubeşte Dumnezeu”

De ce să donezi?

Necesitatea acestui proiect deosebit vine la cererea si cu participarea comunitatii creștin-ortodoxe din Cosmopolis pe fondul unei nevoi crescânde de hrană si viață duhovnicească.

Alătură-te şi tu proiectului nostru, contribuind financiar pentru a împlini viziunea pe care ne-a dat-o Domnul in ridicarea lăcașului nostru de cult in Cosmopolis. Orice sumă pe care o vei dona contează!

Fii parte din proiect!

Reamintim contul bancar:

Banca: BCR

Cont IBAN RON: RO92RNCB0088171520140001

BIC / SWIFT: RNCBROBU

Titular: PAROHIA SFANTUL MARE MUCENIC GHEORGHE SI SFANTA MUCENITA FOTINI

Redirecționează 3,5% din impozitul pe venit

Vrei să redirecționezi 3,5% din impozitul pe venit către construirea bisericii ortodoxe din Cosmopolis? Completează formularul și depune-l la admiministrația financiară de care aparții ( aici ai lista administrațiilor) ca el să ajungă până pe 25 mai direct la ANAF. De asemenea, poți opta pentru trimiterea lui prin poștă, prin scrisoare recomandată cu confirmare de primire.

Pentru anul fiscal 2021, poti alege de acum sa redirectionezi 3,5% din impozitul pe venit prin intermediul companiei tale, cu o cerere (model precompletat parțial) adresată departamentul economic/resurse umane, folosind următoarele date:

Denumirea entității non-profit:

PAROHIA SFÂNTUL MARE MUCENIC GHEORGHE ȘI SFÂNTA MUCENIȚA FOTINI

Cod de identificare fiscală: 45304433

Cont: Banca BCR Sucursala Plevnei, BIC / SWIFT: RNCBROBU, IBAN RON: RO92RNCB0088171520140001

Decizia de a redirecționa prin intermediul companiei tale îți aparține, iar compania este obligată să permite să-ți ofere detaliile necesare și să te sprijine în acest sens. În cererea adresată departamentului său financiar/resurse umane, poți alege perioada de redirecționare, de la o lună la doi ani fiscali consecutivi.

Dacă ai nevoie de ajutor, contactează-ne la parohiacosmopolis@gmail.com și găsim o soluție împreună.

Being a Christian is more than just an instantaneous conversion – it is a daily process whereby you grow to be more and more like Christ.

Billy Graham

“Biserica e făcătoare de pace și un preot care-și pierde calitatea aceasta de făcător de pace nu este preotul lui Hristos. Este preotul unor interese obscure, înguste, al unor interese care nu vizează Împărăția Cerurilor.”

Părintele Constantin Necula

“Sfânta Treime este suprema taină a existenţei, care explică toate, sau fără de care nu se poate explica nimic.”

Părintele Dumitru Stăniloae

Alătură-te comunității noastre!